Calendar (Strathroy Minor Hockey)

PrintCalendar
<< PrevOct 24, 2021-Nov 06, 2021Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30
U15 (Bantam) - U15 BB - Roy Beechey Memorial Tournament (10121)
U11 (Atom) - U11 BB - Roy Beechey Memorial Tournament (10121)
U13 (Peewee) - U13 BB - Roy Beechey Memorial Tournament (10121)
U18 (Midget) - U18 BB - Roy Beechey Memorial Tournament (10121)
U5 Instructional
U5
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U11 (Atom)
U11 BB
8:15 AM
@ Mt Brydges Cougars
U11 (Atom)
U11 AE3
8:45 AM-9:45 AM
Practice
U7 Initiation
U7 IP Red/Blue
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U15 (Bantam)
U15 BB
9:15 AM-10:40 AM
vs. St. Mary's Rock
U13 (Peewee)
U13 LL Red
9:45 AM-10:45 AM
Practice
U7 Initiation
U7 IP Black/White
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U13 (Peewee)
U13 LL Blue
10:45 AM-11:45 AM
Practice
U13 (Peewee)
U13 BB
10:45 AM
@ Tillsonburg Tornadoes
Tillsonburg Memorial Arena - Colin Campbell [45]
U18 (Midget)
U18 BB
12:00 PM
@ Mitchell Meteors
U13 (Peewee)
U13 AE3
2:40 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [U13T3-029]
U11 (Atom)
U11 LL Blue
3:00 PM-4:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Blue
Gemini (Blue) [U11LLPS-024]
U11 (Atom)
U11 AE3
4:00 PM-5:05 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors
Gemini (Blue) [U11T3D-17]
U15 (Bantam)
U15 LL Blue
5:05 PM-6:30 PM
vs. Ilderton Jets
Gemini (Blue) [U15LL-023]
U15 (Bantam)
U15 LL Red
6:00 PM
@ Lucan Irish
Lucan [U15LL-024]
U18 (Midget)
U18 LL Blue
6:30 PM-7:55 PM
vs. Point Edward Blackhawks
Gemini (Blue) [U18LL-019]
U13 (Peewee)
U13 BB
7:00 PM-8:15 PM
vs. Dorchester Dragons
U18 (Midget)
U18 LL Red
7:35 PM
@ South Huron Sabres
South Huron [U18LL-022]
U15 (Bantam)
U15 AE3
8:20 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [U15T3-025]
U18 (Midget)
U18 AE3
9:45 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [U18T3-029]
U8 (Minor Novice)
U8 LL Red Tier 1 & U8 LL Blue Tier 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice)
U9 BB & U9 LL Red
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee)
U13 LL Blue
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U15 (Bantam)
U15 BB
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 AE3
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U15 (Bantam)
U15 LL Red
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 BB
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 LL Blue
9:30 PM-10:30 PM
Practice
U11 (Atom)
U11 LL Red & U11 LL Blue
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 (Atom)
U11 BB & U11 AE3
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
U13 (Peewee)
U13 LL Red
6:00 PM-7:10 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 BB
6:30 PM-7:45 PM
vs. Lucan Irish
Gemini (Blue) [U13-047]
U15 (Bantam)
U15 LL Blue
7:10 PM-8:15 PM
Practice
U15 (Bantam)
U15 BB
7:45 PM-9:10 PM
vs. Lucan Irish
Gemini (Blue) [U15-038]
U18 (Midget)
U18 BB
9:10 PM-10:40 PM
vs. Lucan Irish
Gemini (Blue) [U18-046]
U11 (Atom)
U11 LL Red & U11 LL Blue
5:00 PM-5:50 PM
Development Skate
U13 (Peewee)
U13 LL Red & U13 LL Blue
5:50 PM-6:45 PM
Development Skate
U11 (Atom)
U11 BB
6:00 PM
@ St. Marys Rock
U15 (Bantam)
U15 LL Red & U15 LL Blue
6:45 PM-7:40 PM
Development Skate
U13 (Peewee)
U13 BB
7:10 PM
@ St. Marys Rock
U18 (Midget)
U18 LL Red & U18 LL Blue
7:40 PM-8:30 PM
Local League
U13 (Peewee)
U13 LL Red
8:00 PM
@ East Lambton Eagles Black
Alvinston [U13LL-029]
U15 (Bantam)
U15 BB
8:30 PM
@ St. Marys Rock
U13 (Peewee)
U13 AE3
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U15 (Bantam)
U15 AE3
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U15 (Bantam)
U15 BB
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 BB
8:30 PM
@ St. Marys Rock
U18 (Midget)
U18 AE3
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 LL Red
9:45 PM-10:45 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 LL Blue
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U9 (Major Novice)
U9 BB & U9 LL Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee)
U13 AE3
6:00 PM-7:15 PM
vs. East Lambton Eagles
Gemini (Blue) [U13T3-034]
U7 Initiation
U7 IP Black/White
6:15 PM-7:15 PM
Development Skate
U7 Initiation
U7 IP Red/Blue
7:15 PM-8:15 PM
Development Skate
U15 (Bantam)
U15 AE3
7:15 PM-8:40 PM
vs. Petrolia Oilers
Gemini (Blue) [U15T3-029]
U18 (Midget)
U18 AE3
8:40 PM-10:10 PM
vs. Petrolia Oilers
Gemini (Blue) [U18T3-032]
U5 Instructional
U5
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U8 (Minor Novice)
U8 LL Red Tier 1 & U8 LL Blue Tier 2
9:15 AM-10:15 AM
Shared Practice
U7 Initiation
U7 IP Red/Blue
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U11 (Atom)
U11 BB
10:15 AM-11:15 AM
Practice
U7 Initiation
U7 IP Black/White
11:00 AM-12:00 PM
Practice
U9 (Major Novice)
U9 BB
11:15 AM-12:15 PM
vs. Lambeth Lancers
U13 (Peewee)
U13 AE3
12:00 PM-1:00 PM
Practice
U9 (Major Novice)
U9 LL Red
1:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Tri-Township [U9LLD-020]
U13 (Peewee)
U13 LL Blue
1:00 PM-2:10 PM
vs. Lucan Irish
Gemini (Blue) [U13LL-033]
U13 (Peewee)
U13 LL Red
2:10 PM-3:20 PM
vs. East Lambton Eagles White
Gemini (Blue) [U13LL-036]
U13 (Peewee)
U13 BB
2:30 PM
@ Wallaceburg Lakers
Wallaceburg [U13-059]
U11 (Atom)
U11 AE3
3:20 PM-4:35 PM
vs. Ilderton Jets
Gemini (Blue) [Ex Game]
U15 (Bantam)
U15 LL Blue
4:35 PM-6:00 PM
vs. Point Edward Blackhawks
Gemini (Blue) [U15LL-059]
U18 (Midget)
U18 BB
7:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars
Tri-Township [U18-055]
Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06
U13 (Peewee) - U13 AE3 - Bob Tansley Memorial AE Tournament (10122)
U13 (Peewee) - U13 BB - November Harvest Classic (10075)
U15 (Bantam) - U15 BB - November Harvest Classic (10075)
U5 Instructional
U5
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U11 (Atom)
U11 AE3
8:45 AM-9:45 AM
Practice
U7 Initiation
U7 IP Red/Blue
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U13 (Peewee)
U13 BB
9:45 AM-10:45 AM
Practice
U7 Initiation
U7 IP Black/White
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U15 (Bantam)
U15 BB
10:45 AM-11:45 AM
Practice
U11 (Atom)
U11 LL Red
2:30 PM
@ Ilderton Jets
Ilderton [U11LLPS-032]
U8 (Minor Novice)
U8 LL Red Tier 1 & U8 LL Blue Tier 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice)
U9 BB & U9 LL Red
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee)
U13 AE3
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U11 (Atom)
U11 AE3
7:00 PM
@ Ilderton Jets
Ilderton Arena [Ex Game]
U15 (Bantam)
U15 AE3
7:00 PM
@ East Lambton Eagles
Alvinston [U15T3-031]
U13 (Peewee)
U13 BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U15 (Bantam)
U15 BB
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 AE3
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U15 (Bantam)
U15 LL Blue
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 BB
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 LL Red
9:30 PM-10:30 PM
Practice
U11 (Atom)
U11 LL Red & U11 LL Blue
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 (Atom)
U11 BB & U11 AE3
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
U13 (Peewee)
U13 LL Red
6:00 PM-7:10 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 BB
6:30 PM-7:45 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars
Gemini (Blue) [U13-061]
U13 (Peewee)
U13 AE3
7:05 PM
@ Mt. Brydges Cougars
Tri-Township [U13T3-040]
U18 (Midget)
U18 AE3
7:10 PM-8:15 PM
Practice
U15 (Bantam)
U15 BB
7:45 PM-9:10 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
Gemini (Blue) [U15-050]
U18 (Midget)
U18 BB
9:10 PM-10:40 PM
vs. Belmont Rangers
Gemini (Blue) [U18-059]
U8 (Minor Novice)
U8 LL Red Tier 1 & U8 LL Blue Tier 2
5:00 PM-6:00 PM
Development Skate
U9 (Major Novice)
U9 BB & U9 LL Red
6:00 PM-7:00 PM
Development Skate
Goalie Development
Goalie Development
7:00 PM-8:30 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 LL Blue
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 AE3
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U15 (Bantam)
U15 AE3
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 LL Red
7:30 PM
@ Lambton Shores Predators Black
Forest (Amtelecom) [U18LL-029]
U15 (Bantam)
U15 LL Red
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 AE3
8:30 PM
@ Dorchester Dragons
U15 (Bantam)
U15 LL Blue
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 LL Blue
9:45 PM-10:45 PM
Practice
U18 (Midget)
U18 BB
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 AE3
12:00 PM
@ Penetang
U13 (Peewee)
U13 BB
12:20 PM-1:35 PM
vs. Walkerton Capitals
U15 (Bantam)
U15 BB
2:10 PM-3:35 PM
vs. Huntsville Otters
U11 (Atom)
U11 BB
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 AE3
5:45 PM
@ South Muskoka Bears
U13 (Peewee)
U13 LL Blue
6:00 PM-7:15 PM
Practice
U11 (Atom)
U11 LL Red
6:15 PM
@ Lambton Shores Predators LL Red
U9 (Major Novice)
U9 BB & U9 LL Red
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
U18 (Midget)
U18 BB
7:15 PM-8:15 PM
Practice
U15 (Bantam)
U15 AE3
7:15 PM-8:40 PM
vs. Ilderton Jets
Gemini (Blue) [U15T3-034]
U15 (Bantam)
U15 LL Red
8:40 PM-10:15 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 BB
8:00 AM
@ South Muskoka Bears
U5 Instructional
U5
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U8 (Minor Novice)
U8 LL Blue Tier 2
9:15 AM-10:15 AM
Half-Ice Practice
U8 (Minor Novice)
U8 LL Red Tier 1
9:15 AM-10:15 AM
vs. Dorchester Dragons
Gemini (Green) [Cross-Ice Game]
U7 Initiation
U7 IP Red/Blue
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U9 (Major Novice)
U9 LL Red
10:15 AM-11:15 AM
vs. Dorchester Dragons
Gemini (Green) [U9LLD-025]
U7 Initiation
U7 IP Black/White
11:00 AM-12:00 PM
Practice
U9 (Major Novice)
U9 BB
11:15 AM-12:15 PM
vs. St. Marys Rock
U13 (Peewee)
U13 LL Red
12:00 PM-1:10 PM
vs. Dorchester Dragons
Gemini (Blue) [Ex Game]
U15 (Bantam)
U15 BB
1:00 PM
@ Stittsville Rams
U11 (Atom)
U11 LL Red
1:10 PM-2:10 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Blue
Gemini (Blue) [U11LLPS-015]
U13 (Peewee)
U13 LL Blue
2:10 PM-3:20 PM
vs. East Lambton Eagles White
Gemini (Blue) [U13LL-045]
U11 (Atom)
U11 AE3
3:20 PM-4:30 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 BB
4:00 PM
@ Ottawa
U11 (Atom)
U11 LL Blue
4:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars Red
Tri-Township [U11LLPS-043]
U15 (Bantam)
U15 AE3
4:30 PM-6:00 PM
Practice
U13 (Peewee)
U13 AE3
6:00 PM
@ West Niagara
U15 (Bantam)
U15 BB
9:00 PM-10:25 PM
vs. Niagara on the Lake Wolves
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Strathroy Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Strathroy Minor Hockey on Facebook
- and -
Follow Strathroy Minor Hockey on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from sdmha.org on Thursday, October 28, 2021 at 8:03 AM